رج:ساروی

ویکی‌پدیا، آزادِ دانشنومه، جه

درصورتی که شما یکی از اهالی ساری هستید، متن زیر را به ساروی ترجمه نمایید (کلمات را همانطور که ادا میکنید بنویسید) و سپس با رفتن به بخش ویرایش این نوشته، آنرا جایگزین نمایید.

اینجا دانشنامه ی آزاد ویکیپدیا است. این دانشنامه با استفاده از دانش افراد مختلف به وجود آمده است و آن به این معنی است که هر کسی میتواند در این دانشنامه سهیم بوده و دانش خود را در اختیار دیگران بگذارد. شما نیز میتوانید به عنوان یکی از توسعه دهندگان دانشنامه ویکیپدیا با دیگران همکاری کنید. اگر کمی بیندیشید، متوجه خواهید شد که شما نیز دارای اطلاعاتی هستید؛ اطلاعاتی در زمینه محل زندگی خود، کار خاصّی که بلدید و یا مانند آن که میتواند به گسترش این دانشنامه کمک نماید. برای همکاری در این سایت احتیاج به پر کردن فرم خاص و یا عضویت نیست؛ شما به راحتی میتوانید با کلیک بر روی گزینه "ویرایش" در بالای هر مقاله به مطالب درون آن بیفزایید.

اگر شما ساروی سخن میگویید، میتوانید همانگونه که سخن میگویید بنویسید و در گسترش مقالات کمک کنید. این صفحه که آن را میخوانید برای در کنار هم قرار دادن مقالاتی است که متن آنها به ساروی نوشته شده اند. اگر میخواهید مقاله ای که در آن ساروی نوشته شده است، در این صفحه نمایش داده شود، در انتهای مقاله این کد [[رده:ساروی]] را کپی کنید و اگر مقالات شما در یک موضوع خاص، مانند درخت، زیاد باشند میتوانید آن را به صورت [[رده:ساروی-دار]] در انتهای مقاله کپی کنید و سپس آنرا به این صفحه پیوند بزنید.

در این دانشنامه امکانات فراوانی وجود دارد که با گذر زمان با آنها آشنا خواهید شد و در صورتی که پرسشی دارید میتوانید در بخش گفتگوی صفحه اصلی آنرا مطرح نمایید و دوستان تان به شما جواب خواهند داد.


دگاردندن:

از: کیانوش رشیدی روستا:"وه مه نون"(بهمنان) اسا کاجه درمبه: آلمان

اگه شه ما ساروی هه سه نی، این نوشته ره به زبون(له جه) ساروی دگاردندین!(همین تی که صوبت کان نی، بنویسین. بعد به این نشونی بورین و شه دگاردندی ره بی یه لین اونجه. این جه که شما درنی، ونه نوم "آزاد دونش نومه ی ویکیپدیا" هس سه. این تا دونش نومه را مردمای جور وا جور نویسنه و شه دونایی را به کار ون دنه که این دونش نومه را به تر هاکانن.این جوری مردمای دیگه هم تونه این دونش نومه ره بخوندن. شه ما هم تون نی دونش نومه دله بن وی سین تا وه پربار تر به وه. اگه اتا کم فکر هاکانی ، وین نی که شما هم خه له چیزها دونی.هر چیزی که شه شهر خه ور، شه سه ره ی خه ور، یا اینکه اتا چی دون نی که مردمای دیگه ندون نه، این جه بن ویسین. اگه خوان نی همین سامون جه همکاری هاکانین؛ لازم نیه شه نوم ره اینجه ثبت هاکانین. این کارحه له آسونه. اونجه که بنویشتوئه:"ویرایش" ره گل واری جه فشار هادین. اتا صفحه باز وونه. اونجه بنویسین.

اگه شه ما یاروی هس سه نی، ساروی صوبت کان نی، همین تی که صوبت کانی، بن وی سین تا این صفحه گت تر بووه. این صفحه ره که دره خون دن نی، این تا وسه هس سه که هر چی نوشته به له جه ی ساروی بنویشته بئی نه، اتا جا دو ون.اگه اتا چیز بنویش ته نی، که خان نی این صفحه ی دله نشون هادین، شه نوشته ی ته، این تا ره [[رده:ساروی]] اضافه هاکانین. اگه، اتا چیز دیگه خه ور نوی سن نی، نمونه وسه دار خه ور نویسن نی، وه نه ته این تا [[رده:ساروی-دار]] ره بیلین و همین صفحه ی ته دماسن دین. این دونش نومه ی دله خله چیزا دره که هر چی جلو تر بوریم و اتا کم ساعت بگذره، وشون جه آشنا وون نی. خان نی اتا چی به پرسین، بورین صفحه ی اول، اونجه بپرسین. دوست و آشنا، ان نه جئاب دن نه. [[رده:ساروی]]

جیر رج‌ئون

اینتا رج همینتا زیر رج ره داینه.