پرسپولیس: نسخه‌ئون ِفرق

پرش به ناوبری پرش به جستجو
پرسپولیس
جز ("چـیـزونی که Pooya137928 (Talk) دأچـیـه ده‌گـه‌ره‌س بـأیـه هـأمونـتـایی که Amir kojori ای وألگ ده‌لـه،...)
(پرسپولیس)
''پرسپولیس، اتا فیلم نوم که مرجانه ساتراپی به‌ساتهبساته ده‌له‌واره ره [[پرسپولیس (فیلم)|اینجه هاره‌شین]]''.
<br />
باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران، یکاتتا باشگاه فوتبال ایرانی هسه که در شهر [[تهران]]، نیشتنگاه ئیران بنیانگذاری بیه. ایناینتا تیم، تیم فوتبال باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران هسه و پیروزی نیز نامیده وانهبونه.
 
نام کامل باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران
 
 
در سال ۱۳۶۰، سازمان تربیت بدنی نام [[بولینگ]] عبده راره به مجموعه ورزشی شهید چمران تغییر هدا و دفتر باشگاه به خوابگاه تبدیل بیه.
 
سازمان تربیت بدنی قصد داشته نام باشگاه ره هم تغییر هاده اما بازیکنان در اعتراض به تغییر نوم باشگاه، در بازی با هما در جام باشگاه‌های تهران حاضر نینه و قهرمانی این مسابقات را از دست هدانه
 
در دی ۱۳۶۵، پرسپولیس تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار بیته و مدیرعامل باشگاه اعلام هاکردهکرده که نوم باشگاه به «آزادی» تغییر کاندهکنه. بار دیگردواره بازیکنان برابر تغییر نوم باشگاه مقاومت هاکردندهکردنه و [[محمود خوردبین]] _که در آناون زمون سرپرست تیم بیه_، به نمایندگی از پرسپولیس، از حضور در مسابقات انصراف هدا.
 
پس از مدت کوتاهیکتاهی بنیاد مستضعفان از باشگاه ‌داری انصراف هدا و تربیت بدنی اتتا بار دیگردیگه امتیاز پرسپولیس ره در دست بیته. در روز ۲۷ بهمن ۱۳۷۰، نام باشگاه با جلب موافقت بازیکنان، رسماً به «[[پیروزی]]» تغییر هاکردههکرده. با این حال هنوز هم بیشتر مردم ایران این تیم ره با نوم پرسپولیس صدا کانهکاننه.
اما سال 90 دله رسمأ نوم هیناین تیم دواره به نوم [[ پرسپولیس ]] تغییر هاکردههکرده.
 
[[رج:باشگاه‌ئون فوتوال]]
کاربر ناشناس

ناوبری منو