کارور گپ:Darafsh

ویکی‌پدیا، آزادِ دانشنومه، جه
پرش به ناوبری پرش به جستجو

این الگو باید کمی مازندرانی شود. لطفا کمی صبر کنید.--فیروز (بحث) ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۷:۴۱ (UTC)

شد--فیروز (بحث) ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۷:۴۲ (UTC)
ممنون :) الان مشکلی وجود ندارد؟ می‌توانم مقالات را بسازم؟ درفش کاویانی (بحث) ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۷:۴۴ (UTC)
بله و موفق باشید--فیروز (بحث) ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۷:۵۰ (UTC)
دیگه با اجازه بزرگ‌ترها بـــــله! :) --شمه خورد گگأ: محکگپ بزوئن ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۷:۵۴ (UTC)
الان راندمش. فقط تغییرات اخیر را نابود خواهد کرد :دی حدود 350 مقاله می‌شود، لطفاً روند پرچم‌دهی را تسریع بخشید تا در پروژه‌های آینده کارمان راحت باشد. فردا هم وقتم آزاد است و می‌توانم مقالات آبشار را بسازم، لطفاً fa:کاربر:DarafshBot/abshar را ترجمه کنید. دوستدار درفش کاویانی (بحث) ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۰۰ (UTC)
متاسفانه اجازه‌ی ساخت مقاله را نمی‌دهد:
Unknown Error. API Error code:hookaborted
Information:The modification you tried to make was aborted by an extension hook

باید پرچم داشته باشد تا بتوان مقالات را ساخت. دیوانسالار اگر دارید، بگویید دسترسی را بدهد و اگر خیر، در ویکی‌پدیا:نظرخاهی‌ئون/ربوت‌-۲۰۱۲-۰۵/کارور:DarafshBot مجوز ربوت‌ وسه به انگلیسی بنویسید که به متا بروم و از استواردها بخواهم، آن‌ها خیلی سریع دسترسی را خواهند داد. دوستدار درفش کاویانی (بحث) ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۱۸ (UTC)

به علت کوچک بودن ویکی دیوان‌سالار نداریم باید در متا پرچم بدهند. من سریعاً نظرسنجی را می‌بندم. شما نیز گزارشش را به استواردها بدهید تا پرچم را اعطا کنند.--شمه خورد گگأ: محکگپ بزوئن ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۴۴ (UTC)
من درخواست دادم، شما نیز نظرخواهی را ببندید تا تعجیل فرمایند! دوستدار ;) درفش کاویانی (بحث) ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۵۸ (UTC)
نظرسنجی را بستم؛ در ضمن این هم به خواست مهدی پیش از این ترجمه شده و بحث‌های پیرامونش در کارور گپ:Mehdi وجود دارد.--شمه خورد گگأ: محکگپ بزوئن ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۹:۰۱ (UTC)
حالا یکی باید کارور گپ:Mehdi را ترجمه کند :دی (شوخی) پرچم را بدهند، همه را باهم خواهم ساخت. درفش کاویانی (بحث) ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۹:۱۰ (UTC)
محمد جان، مقالات آبشار کمی مشکل دارد و من خودم میسازمش. چون توضیحش کمی پیچیده است. شما باقی را بسازید.--MehdiTalk ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۲۲ (UTC)
چشم استاد ;) درفش کاویانی (بحث) ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۴۵ (UTC)

ساخت مقالات[دچی‌ین]

سلام مجدد محمد گرامی! مقالات آبشارها به لطف بسیار زیاد شما در حال اتمام است. یک الگو را در زیر صفحه کاربری خود و یا رباتتان ایجاد کنید تا برای ترجمه‌اش اقدام کنیم.--MehdiTalk ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۷:۲۰ (UTC)

سلام مهدی جان. متاسفانه ربات چند مقاله را ساخت و دوباره همان ارور فوق را می‌دهد! فکر کنم مقالات قطعنامه‌ها برای قدم بعدی مناسب باشند. دوستدار درفش کاویانی (بحث) ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۷:۳۳ (UTC)
پس بگوئید تا دوباره کاری نشود. میخواهید مقالات قطعنامه‌ها را آمل بات بسازد و مقالات شیمیایی که کثرت بیشتر و پدر در بیارتری دارند را درفش بت گردن گیرد :)) در هر صورت بگوئید که چه کنیم.--MehdiTalk ‏۱۰ مه ۲۰۱۲، ساعت ۲۱:۵۸ (UTC)
فعلاً که من هیچی نمی‌توانم بسازم! قطعنامه‌ها و شهرهای آمریکا را شما بسازید، ترکیبات را من می‌سازم. خوب است؟ درفش کاویانی (بحث) ‏۱۱ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۱۵ (UTC)
همینها را هم که شما زحمتش را کشیده‌اید و ویکی مازنی قطعاً مدیون محبت‌های شما خواهد بود.--MehdiTalk ‏۱۱ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۲۷ (UTC)
دست به آچار هستم که ربات را تعمیر کنم. مازنی زبانی است که در تار و پود فرهنگ ما جای دارد، من دارم دینم را ادا می‌کنم ;) درفش کاویانی (بحث) ‏۱۱ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۳۵ (UTC)

مقالات کتاب و ساخت مقاله[دچی‌ین]

محمد جان سلام و سپاس از مشارکت شما در ویکی مازنی! لطفاً پیش از ساخت مقالات و موضوعات اطلاع دهید تا برخی موارد را چک کنم. لطفاً ساخت مقالات را متوقف کنید و برای خلاصه ساخت مقالات کتاب از این روش استفاده کنید:
در انتهای دستور، بنویسید:
-summary:ربوت-کتابون_نوشتارون_ره_بساتن
با سپاس:--MehdiTalk ‏۱۸ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۱۶ (UTC)

سلام. الان دارد مقاله می‌سازد؟!؟ من دستور ساخت ندادم. درفش کاویانی (بحث) ‏۱۸ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۴۴ (UTC)
اوه ببخشید حواسم نبود که دستور دادم!! الان متوقف شده است. خلاصه ویرایش جدید را وارد کردم. لطفاً اوکی نهایی را بدهید تا دوباره آغاز نمایم. دوستدار درفش کاویانی (بحث) ‏۱۸ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۵۷ (UTC)
Ok. You can Continue to making new articles in mzn wiki ;) --MehdiTalk ‏۱۸ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۳:۱۳ (UTC)
در حال ساخت است. درفش کاویانی (بحث) ‏۱۸ مه ۲۰۱۲، ساعت ۱۳:۲۰ (UTC)

خرابکاری رباتیک[دچی‌ین]

طبق این نظرخواهی شما حق ساخت مقاله و یا زدن برچسب حذف را ندارید. بنابرین نه به درخواست خودتان بلکه به دلیل خرابکاری و ویرایش رباتیک بدون پرچم، رباتتان بسته و اعمالتان حذف خواهند شد.--شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۵ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۳۹ (UTC)

:)) جالب است! در آن مجوز ربات من فقط برای میان‌ویکی پرچم گرفت ولی هنگام ساخت 432 مقاله که دقیقاً در جریان ساخت‌شان بودید، واکنشی نشان ندادید ولی حالا قانون‌دان شده‌اید! در ضمن طبق en:Wikipedia:Criteria for speedy deletion کاربری که مقاله‌ای را ساخته و تنها مشارکت‌کننده‌اش بوده و حتی اگر کسی ویرایش جزئی هم داشته، می‌تواند درخواست حذف بدهد. من سازندهٔ این مقالات بودم که به وسیلهٔ رباتم آن‌ها را ساختم و درخواست حذف آن‌ها کاملاً صحیح بوده‌است. متن قانون را برایتان در زیر می‌آورم تا متوجه اشتباه‌تان شوید:
  • G7. Author requests deletion.
If requested in good faith and provided that the only substantial content to the page and to the associated talk page was added by its author. (For redirects created as a result of a pagemove, the mover must also have been the only substantive contributor to the pages prior to the move.) Note that this does not apply to user talk pages, which are not deleted except under very exceptional circumstances: see WP:DELTALK. If the sole author blanks a page other than a userspace page or category page, this can be taken as a deletion request.
پس بدون معطلی ابتدا ربات را باز کنید و سپس تمام مقالاتی که برچسب حذف سریع زده‌ام را پاک کنید زیرا نقض صریح حق تکثیر است و من به عنوان نویسندهٔ این مقالات، موافقِ بودن آن‌ها در ویکی‌مازنی نیستم. بدیهی‌ست در صورتی که ترتیب اثر ندهید، از شما در تام شکایت می‌کنم. خداییش بستن ربات خیلی خنده‌دار بود :)))) درفش کاویانی (بحث) ‏۱۵ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۲۴ (UTC)
آن زمان اگر جلوی کارتان را نگرفتم صرفاً به خاطر یک جمله بود که امروز خلافش را اثبات کردید، مضمون حرفی که امروز دارید جای دیگری می‌زنید و دیروز اینجا گفتیدش چنین بود: «من برای ادای دِین این ویرایش‌ها را می‌کنم» خدا به کردها رحم کند. اینجا چهارصد و سی و دو مقاله را دارید منت می‌گذارید، وای به حال آنان که این همه دارند به شما اعتماد می‌کنند.
گویا متوجه حرف‌هایی که من در بالا گفتم نشدید، دوباره تکرار می‌کنم؛ ربات شما نمی‌توانست مقاله بسازد و یا برچسب حذف سریع بزند. الآن هم به خاطر سوءاستفاده از پرچمش آن را بستم. مقالات شما نیز ابتدا می‌بایست به این دلیل حذف می‌شد، حتی اگر خودتان برچسب حذف را نمی‌زدید. پس نتیجتاً برچسب زدن شما کاری بیهوده بود که فقط وقتتان را گرفت. حتی اگر برچسب‌ها نبود مقالاتتان باید حذف می‌شد. در ضمن تنها گناه ربات شما سوءاستفاده از پرچم نبوده، شما این مقالات را بدون ترجمه عناوین ثبت کردید و همگی فارسی‌اند که خود می‌توانست دلیلی بر حذف سریع همگی باشد. الآن حتی اگر برچسب‌هایتان را بردارید و پشیمان شوید، مقالات باید همگی حذف شوند.--شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۶ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۱۹ (UTC)
در ضمن یک چیز را فراموش کردم: «لطفاً در بازگشت با خواندن چندبارهٔ «وپ:سیاست ربات‌رانی» سعی کنید رفتار سوءاستفاده‌گرایانه نداشته باشید. موفق باشید» --شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۶ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۲۳ (UTC)
جناب محک ، اگر لطف کنید چند خط بالاتر در همین بحث را بخوانید ، خودتان اجازه ساخت مقاله را به درفش داده اید و گفته اید «دیگه با اجازه بزرگ‌ترها بـــــله! » پس ربات برای ساخت مقاله پرچم داشته،همچنین طبق سیاستی که در بالا درفش به آن اشاره کرد، هر کس خودش می تواند مقاله ای را که ساخته درخواست حذفش را بدهد که مطمئنا خودتان به این مسئله اشراف دارید.در صورتی که ربات را باز نکنید و مقالات را حذف نکنید ، مجبور می شوم کاری کنم که دوست ندارم.جواد (بحث) ‏۱۶ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۱۰ (UTC)
جواد جان ایشان علاوه بر جملهٔ بالا، در ایمیل هم مجوز ساخت مقالات را دادند و عنوان‌ها را هم خودشان ترجمه کردند :) جناب محک، برچسب زدن این مقالات به این دلیل بود که به شما ثابت کنم لقمهٔ بزرگ‌تر از دهن برداشتن و آذربایجان را به نام دیگری خواندن، تاوان دارد. برچسب زدن هم برایم کاری نداشت و کمتر از 5 دقیقه وقت بُرد :) دربارهٔ ویکی‌کردی و ادای دین هم باید خدمت‌تان عرض کنم از هر فرصتی برای کمک به زبان مازنی استفاده می‌کنم ولی مادامی که حق تملک این وبلاگستان به نام شما ثبت شده، حاضر نیستم ذره‌ای برای شمایی که منش و روش‌تان جدا از دیگران است، کار کنم. گرایش داشتن اشکالی ندارد ولی جعل کردن و تاریخ‌سازی کردن مشکل دارد برادر من. بستن این ربات نه ضرری به من می‌زند و نه سودی برایم دارد، این ویکی‌مازنی است که از یک ربات گلوبال محروم می‌شود، آن هم رباتی که جزو اندک ربات‌های ران‌شده از روی تولسرور است که میان‌ویکی می‌دهد؛ پس خوش باشید و با سیستم قرون‌وسطایی میان‌ویکی دهید :) درفش کاویانی (بحث) ‏۱۶ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۵۹ (UTC)
جناب محک مقالات ساخت من 432 مقاله نیست و صبر من هم صبر ایوب نیست جواد (بحث) ‏۱۶ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۱۵:۵۶ (UTC)
جواد جان، لطفاً بگذارید همه چیز قانونی طی شود. ایشان می‌گوید من جعل کردم. کدام جعل؟ لاقل در این رمضان هم که شده از خدا بترسید و به جای تهمت و دروغ زدن، کمی قوانین ویکی‌پدیا را مطالعه کنید. «آنچه شما مطمئنید درست نیست؛ صحیح چیزی است که منبع معتبر بگوید». جواد خان شما قضاوت و داوری کن. (البته امیدوارم داوری بی‌طرف و عادل باشید) کدام منبع را ایشان و امثالشان نشان دادند که در آن اثبات شود مردم آذربایجان ِمذکور به سرزمین خود می‌گویند «آذربایجان ایران» یا هر چیز دیگر؟ قانون می‌گوید وقتی در زبان مازنی نامی برای این سرزمین ندارید، بایستی نام محلی آن را به کار ببرید. نام محلی طبق منابعی که آذری‌ها نشان دادند، گوئنی آزربایجان است که به کمک ترجمه تحت‌اللفظی می‌شود «جنوبی آذربایجون». من چه کار غیرقانونی کردم. (با مدرک و دلیل حرف بزنید) من کجا جعل کردم؟ کجا صرفاً به خاطر عقاید تجزیه‌طلبی مقاله‌ای را آن طور که دوست داشتم ویرایش کردم؟ این‌ها اگر اتهام کذایی نیست پس چیست؟
قبول دارم که کار من در درست نیست و به قل شما خودم من همینجا و هم در ایمیل گفتم «دیگه با اجازه بزرگ‌ترها بـــــله!» و «اوکی» لیکن یک‌طرفه به قاضی نروید. اصلاً همه کارهای من غلط؛ کار درفش کاویانی صحیح است؟ اگر من یا هر کس دیگری که با یک مدیر در ویکی‌فا دعوا افتاده، برود و تمام صفحات خود یا رباتش را حذف کند، کار صحیحی است؟ اگر همین درفش کاویانی، فردا در تام محکوم شود و بگوید اینجا فلان و چلان است سپس همین کار را آنجا انجام دهد، قابل قبول خواهد بود؟؟؟؟
این جامعه (ویکی‌مازنی) به همه جور رباتی که فکرش را بکنید نیاز دارد ولیکن اگر امروز جلوی وی را نگیرم، از کجا باید مطمئن باشم که فردا دوباره کارش را تکرار نمی‌کند؟؟؟؟
من هم دوست نداشتم این 432 صفحه را حذف کنم، لیکن به خاطر اعمال خودش جبهه‌ام را عوض کردم.
از شما خواستم که قاضی باشید. حال نیز می‌خواهم الله وکیلی حکمی عادلانه صادر کنی و دلایلت را بگویی. با این شرایط هر گونه نظری دادید اجرا خواهم کرد.--شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۷ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۷:۴۶ (UTC)
ترمز دستی را بکش برادر! اول اینکه مسائل ویکی‌فا را با ویکی‌مازنی قاطی نکنید، این دو ویکی کاملاً مجزا هستند و به هم ربطی ندارند. همانطور که می‌دانید در قضیهٔ آذربایجان، من اسپیرال را بستم، فراخوان قهوه‌خانه را وگ کردم، زیرصفحهٔ جویباری را حذف کردم و کلی بحث کردم که این اتفاق در ویکی‌مازنی افتاده و با ربطی ندارد. حذف این صفحات هم نه برای به قول شما دعوا است، بلکه به خاطر همان قفل کردن صفحه و انتقالش به نام مجعول است. من در جایی که دروغ وجود داشته باشد و حقایق تاریخی و اجتماعی آگاهانه جعل شوند، نه تنها فعالیتی نمی‌کنم بلکه کارکردهای گذشته‌ام را هم حذف می‌کنم. خوشبختانه ویکی این قابلیت را دارد که همهٔ حذف‌شده‌ها را احیا کرد و اگر روزی شما از ویکی‌مازنی رفتید یا ویکی‌مازنی وبلاگستان شخصی شما نبود و حق تملکش را نداشتید، با ربات دوباره همهٔ مقالات را احیا خواهم کرد (ربات نیازمند دسترسی مدیریتی خواهد بود) پس فکر نکنید به قول شما یک بندایش در ویکی‌فا باعث شده تا مقالات را ویکی‌مازنی حذف کنم.
این نکته را هم عنایت بدارید که بحث‌ها را باهم مخلوط نکنید و اگر دفاعیه‌ای دارید در همان صفحه بحث‌تان در ویکی‌فا ارائه دهید (که داده‌اید) و صبر کنید/کنیم تا بحث تام به نتیجه برسد، اینجا ویکی‌پدیای مازندرانی‌ست و می‌توانیم دربارهٔ مسائل جاری این ویکی بحث کنیم، دبارهٔ آذربایجان هم اگر واقعاً دنبال سند و مدرک و منبع هستید، حاضرم به شما ثابت کنم که نام آن دیاری که شما شمالی‌اش می‌خوانید هیچ‌گاه آذربایجان نبوده و به واسطهٔ یک طمع خام، نامش را از اران به آذربایجان تغییر دادند و هیچگاه در هیچ منبع آکادمیک و یا نوشته‌ها و گفته‌های رسمی دولتی نیز از عناوینی که شما استفاده کردید، استفاده نشده و همچنین، مردم آذربایجان ایران هم که برخی از آن‌ها در ویکی‌فا هم فعالیت دارند، نام آنجا را آذربایجان جنوبی نمی‌دانند. ویکی‌آذری هم که وضعیتش مشخص است و اگر آن‌ها گفتند الان شب است، یقین بدانید که روز است. با این حال اگر همچنان دنبال مدرک و منبع هستید، برایتان چند منبع و مدرک می‌فرستم که آگاه شوید تا این خطه چه بوده و مردمش چه می‌نامندش. بادا که رستگار شوید. درفش کاویانی (بحث) ‏۱۷ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۲۸ (UTC)

این بحث مدرک نیاز دارد ولی نه این مدارکی که شما می‌گویید در دست دارید. همان‌طور که (با دلیل) در بالاتر گفتم، این بحث نیازمند منبعی است که نشان دهد نام محلی منطقه چه چیزی است یا اگر نام رسمی دارد، آن را عنوان کند[که ندارد]. آذریان دو-سه منبع آوردند، پس به عنوان یک قاضی رای می‌دهم که کارشان صحیح است. لیکن برای اینکه نظرم تغییر کند شما هم باید چنین منبعی آورید. اینکه صد سال پیش نام فلان منطقه چه بوده، چه ربطی به امروز دارد؟ ما باید براساس وقایع امروز و نام‌های کنونی عناوین را بسازیم نه براساس کتب تاریخی و…

اگر آذری‎‌ها منبعی بیاورند که بگوید الآن شب است، حاضرم [در فضایی مشابه ویکی‌پدیا] به چشمانم اعتماد نکرده و بپذیرم که شب است، زیرا اینجا ملاک منبع است نه آنچه مطمئن هستم. ضمناً من جایی را آذربایجان شمالی نخوانده‌ام زیرا منبعی ندیدم(دنبال منبع نبودم) که ببینم بگوید که فلان جا نامش آذربایجان شمالی است.(البته در زبان مازنی) و از آنجا که نام مازندرانی ندارد، الویت با نام رسمی می‌شود «جمهوری آذربایجان=آذربایجون جمهوری» اگر این نام نبود آن موقع شاید می‌رفتیم دنبال منبعی که نام محلی مکان را به ما نشان دهد.

درباره دروغ و جعل آگاهانه هم فقط قوانین باید تصمیم بگیرد؛ کار من و شما نیست. تا زمانی که در ویکی‌پدیا ویرایش می‌کنید باید تابع قوانینش باشید. نه اینکه هرجا مخالف حرف‌های مستند بودید، بگویید فلان جا قانون خوب نیست! شاید خود بنده هم بیرون از ویکی‌پدیا مخالف گوئنی آزربایجان باشم و با آن مخالفت کنم ولی اینجا قضیه فرق دارد.

این که ویرایش بکنید یا نکنید هم به خودتان ارتباط دارد و من اجازه اظهار نظر ندارم. من موظف بودم که جلوی سوءاستفاده از پرچم را بگیرم که گرفتم ;-)

مسئله بعدی ویکی‌فا است. چه طور وقتی می‌خواهید از خود دفاع کنید این دو ویکی به هم مربوطند؛ حالا جدیداً مجزا گشتند؟!؟!؟

فکر نمی‌کنم که حرفی برای گفتن مانده باشد. هر بار که پاسختان را می‌دهم از آنجا که دلیلتان قانع کننده نیست از ابتدا دوباره شروع می‌کنید و من هم روز از نو... به امید اینکه من جمله‌ای را سهواً خطا بنویسم و سوءاستفاده کنید. امیدوارم شما نیز رستگار شوید--شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۷ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۴۸ (UTC)

در باب حذف مقالات ساخته شده در ویکی مازنی توسط من، خدمتتان بگویم که من پس از قضیه مدیر دیگرتان (اسماعیل) و مهدی تصمیم به این کار داشتم و اعمال جدیدتان باعث شد در تصمیمم مصمم تر شوم.در مورد جنوبی آذربایجون هم خدمتتان چند نکته را بگویم ، اولا بد نیست en:Name of Azerbaijan را بخوانید که حرف های درفش را تصدیق می کند . همچنین شما در مقاله تان از ویکی انگلیسی به عنوان منبع استفاده کردید، وقتی شما دارید از ویکی انگلیسی به عنوان منبع استفاده می کنید ، نام مقاله هم باید بر اساس همان باشد Azerbaijan (Iran) ، در ویکی انگلیسی در متن مقاله هم نوشته شده «The region is referred by some as South Azerbaijan or Southern Azerbaijan» در ویکی برای نام مقالات رواج گسترده ملاک است.پس نامی که شما بر مقاله نهادید کاملا اشتباه است.این را مطمئن باشید که این ویکی از یک وبلاگ فارسی بازدید به مراتب کمتری دارد، چرا که خاص مازندرانی زبان هاست که همان ها هم از این ویکی خبر ندارن (بالغ بر 30 دوست صمیمی مازنی دارم که هیچ کدام به عمرشان اینجا را ندیده اند) پس شما هم با چنین کارهایی شخصیت خودتان را کوچک مکنید و ویکی را زیر سوال نبرید.جواد (بحث) ‏۱۷ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۵۳ (UTC)
Name of Azerbaijan همانطور که گفتم اسامی تاریخی منطقه را می‌گوید نه اسامی کنونی. قوانین هم نمی‌گویند که وقتی منبع بنده ویکی‌انگلیسی است، بایست نام مقاله را شبیه آن کنم! وگرنه شما هم مقاله آلمان را به ژرمنیا بایست منتقل کنید. در شرایط حاضر قوانینی که بالا عرض کردم باید اجرا شود که اجرا شد. اگر چیز جدیدی برای گفتن ندارید، من هم ترجیح به سکوت می‌دهم.
در ضمن من از شما خواستم عادلانه قضاوت کنید، ولی شما باز هم همان حرف‌های قدیمی را تحویل من می‌دهید، جای بسی تأسف دارد. برایم مهم نیست اگر فکر می‌کنید صفحات رباتتان برایم ارزشی جز ارزش دوستی با شما داشته، حذفشان کنید. به قول خودتان در اینجا که بین هزار مازندرانی یکی هم آن را ندیده، چه فرقی می‌کند که مقاله درباره روستای اردبیل داشته باشیم یا نه؟؟؟؟ لیکن اختیار مقالاتتان با خودتان است.--شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۸ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۷:۰۸ (UTC)
در مورد مقالات رباتیک، من درخواست حذف مقالات روستاهای اردبیل را ندادم و حتی یکی از آن ها نباید حذف شود.من درخواست حذف 1000 مقاله نویسنده فرانسه را دادم و از شما هم تقاضا دارم این کار را انجام دهید.اما در مورد قانون ، وقتی منبعتان نام دیگری به کار برده و شما نامی از خودتان در می آورید، این می شود نام جعلی، اگر غیر از این است منبع معتبر برای نام بیاورید.اما به همه این ها هم که کاری نداشته باشیم ، سیاست ویکی پدیا در این مورد می گوید که به طور کلی باید در نامگذاری مقاله‌ها اولویت را به سهولتِ تشخیص و درک نام مقاله توسط بیشینهٔ فارسی‌زبانان داد به طوری که نام مقاله دارای پایین‌ترین حد ابهام بوده و در عین حال پیوند به آن مقاله را آسان سازد. که متناظرش برای ویکی مازنی می شود : به طور کلی باید در نامگذاری مقاله‌ها اولویت را به سهولتِ تشخیص و درک نام مقاله توسط بیشینهٔ مازنی‌زبانان داد به طوری که نام مقاله دارای پایین‌ترین حد ابهام بوده و در عین حال پیوند به آن مقاله را آسان سازد.من با چند تا از دوستان مازنی‌ام تماس گرفتم و در این مورد از آن ها سوال کردم، برای آن ها هم چون من و دیگران، این نام غریب و ناآشنا بود.حالا شما خودت بگو آیا بیشینهٔ مازنی‌زبانان از این نام جعلی استفاده می کنند که شما این نام را بر آن نهاده‌اید ؟ این حرف های من عین عدالت بود، اسا شما می توانید قبول کنید و می توانید قبول نکنید. جواد (بحث) ‏۱۸ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۰۲ (UTC)
گفتم خودتان دربار مقالاتتان مختارید. من هم به عنوان مدیر فقط و فقط در آن صورت حذفشان می‌کنم.
از این حرف‌های آخریتان خوشم آمد لااقل نشان داد که علاقه به بحث مدرکانه دارید، البته این را هم نشان داد که حرف‌های بالایی را نخواندید. گفتید «اما در مورد قانون ، وقتی منبعتان نام دیگری به کار برده و شما نامی از خودتان در می آورید، این می شود نام جعلی، اگر غیر از این است منبع معتبر برای نام بیاورید» این هم منبع.
سپس گفتید که «به طور کلی باید در نامگذاری مقاله‌ها اولویت را به سهولتِ تشخیص و درک نام مقاله توسط بیشینهٔ مازنی‌زبانان داد به طوری که نام مقاله دارای پایین‌ترین حد ابهام بوده و در عین حال پیوند به آن مقاله را آسان سازد» خوب برای این کار باید منبع داشت؛ اینکه می‌گویید «حالا شما خودت بگو آیا بیشینهٔ مازنی‌زبانان از این نام جعلی استفاده می کنند که شما این نام را بر آن نهاده‌ای » یعنی اینکه آنچه مطمئنم را به منابع ترجیح دهم. هیچ منبعی نیست که نشان دهد برای مازنی‌زبانان، ایران ِآذربایجون راحت‌تر از جنوبی آذربایجون است. در ضمن به نوعی این قانون هم اجرا شد وگرنه اگر به راحتی توجه نمی‌کردم، نام مقاله می‌شد گوئنی آزربایجان
از جمله آخر هم خوشم نیامد. من در برابر قانون مجبورم قبول کنم و در برابر هرچیزی جز آن مخالفت خواهم کرد. به امید رسیدن به نتیجه قانونی و راضی‌کننده: شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۸ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۱۹ (UTC)
آقا این قانون جدیدو که گزاشتید خودتون کامل اجرا نمی کنید ها.این جمله در ورژن مازنی کو ؟ از این حرف‌های آخریتان خوشم آمد لااقل نشان داد که علاقه به بحث مدرکانه دارید.در ضمن مازنی‌زوونون آذربایجون ره استفاده هاکنن.قانون جدید را گزاشتید که دهان ما را ببندید، اشکالی ندارد :)) شما مازنی ها خودتان در زبانتان اشتراک ندارید، اینجا چطور به نتیجه خواهید رسید، خدا داند.من هم مازنی را کامل می فهمم ولی نمی توانم صحبت کنم و واقعا حیف شد که از ویرایش در این دانشنامه آزاد و بزرگ که در جهان تک است (البته در جعل) محروم شدم.الان به خاطر فارسی صحبت کردنم می توانید مرا ببندید، فقط بی پایان نبندید و بساط خنده دوستان را محیا نکنید. جواد (بحث) ‏۱۸ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۴۳ (UTC)
:))))))))))))))))))))))) درفش کاویانی (بحث) ‏۱۸ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۵۷ (UTC)
هرتی خجیر دونّی همونتی هاکنین! شِما اَی دری تهمت زندی. وقتی نتوندی ثابت هاکنی که امه کار جعل بی‌یه اسا دری تهمت زندی. در ضمن این قانون خله وقته که دره بررسی وانه.
مثلاً اینجه ره هارش، مدیر همه جه بخاسته که تبری گپ بزنن و چون قانون هنتا اون گادِر بررسی دَربی‌یه، اجرا نیّه. وه بات‌بی‌یه:«محک جان خواهش کمبه اینجه فارسی ننویس، اینجه مازرونی ویکی هسته. از این به بعد فارسی نظرات ونه ویکی دس بئیتن دله مطرح بووه»

--شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۸ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۹:۱۲ (UTC)

اجازه گرفتم که ادامه بحث را به فارسی در اینجا ادامه دهیم. البته اگر موافق به ادامه بحثید و نمی‌خواهید بدون مدرک مرا جاعل بخوانید.
اجازه بییتمه که گپ دمباله ره فارسی جه اینجه دمباله بیریم. البته اگه موافقنی که گپون ره دمباله بییرین و نخانّی بی‌مدرک مه ره جاعل بخوندین.--شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۸ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۹:۱۶ (UTC)

تبری گپ بزوئن[دچی‌ین]

با توجه به بحث‌هایی که با دیگر مدیران ویکی‌پدیای تبری داشتیم، زین پس کسی حق ندارد به فارسی بنویسد. گرچه شخصاً با این مسئله مخالف بودم لیکن قانون است و بایستی اجرایش کنیم؛ بر همین اساس خاطی مجازات خواهد شد. البته می‌توانید از زبان انگلیسی نیز به دلیل بین‌المللی بودن، بهره برید و یا زیر کامنت فارسی ترجمه تبری را قرار دهید.

این قانون به این دلیل که پیش از این وجود نداشت، کسانی که تا امروز فارسی حرفیدند را عفو نموده ولی اشخاصی که زین پس فارسی بگپند، مجازات می‌شوند.

گپونی که بَیینه په کسی این گادِر په، نتونده فارسی جه بنویسه. مِن شه اینتا قانون جه مخالف بیمه ولی اسا که قرار بیّه اجرا بواشه، کسی که خطا هاکنه ره وَندِمبی و کسی حق ندانّه این قانون ره لینگ و لو بَیره. بنشنه انگیلیسی جه هم چون میون‌زوون هسته، استفاده هاکردن. همینتی بنشنه فارسی ِمعنی ره شه مازرونی کامنت بِن بی‌یشتن یا بالعکس.--شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۸ ئوگـه‌سـت ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۰۶ (UTC)