کارور گپ:Mohamadhosein.a

ویکی‌پدیا، آزادِ دانشنومه، جه
پرش به ناوبری پرش به جستجو

مازیار عکس[دچی‌ین]

مازیار و بابک نقشه ره هِدی جه اتجا بکشیمه

سلام گگ؛ راستش خله وقت نکاردمه دقیق منابع ره هارشم ولی اتی تقریبی نقشه بکشیمه. چون اتجا بخوندستمه مازیار ِسامون کوهون دله بی‌یه، البرز ره سامون بَییتمه و بابک ره هم طبق اونچی بخوندستمه رسم هاکردمه. وشون نیشتنگا/پایتخت هم فکر کامبه نزدیک به واقع قرار بَییت بائه (فریم و کلبیر) اگر اشکالی این نقشه دله وینّی بائو تا تصحیح هاکنم.

اتا مشکل دیگه هم پیش بمو این بی‌یه که اصل پرونده ره اشتباهاً حذف هاکردمه و همینسه این نقشه‌یِ کیفیت خله بالا نی‌یه و ونه پسوند بجای svg بیّه png. تحفه درویش قابل شما ره ندانّه ♥ --شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۵ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۳۴ (UTC)

بدن[دچی‌ین]

گگ جان بدیمی آدمی اعضا خـَوِری اکثر مقالات ره بساتی، همینسه ونه وسّه اتا شابلون بساتمه تا راحت‌ته وشون میون ارتباط برقرار بَوو. اتی عکس هم ویکی‌ئون مختلف دله دیی‌یه که وه ره هم دگاردنیمه و شابلون دریم بی‌یشتمه. اگه موافق بائی، شابلون ره تموم مقالات دله بی‌یلیم. --شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۹ جـون ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۵۳ (UTC)

کارور:محک جان د واره ممنونمه. در اولین فرصت شابلون ره مقالات دله یلمه. Mohamadhosein.a (گپ) ‏۱۹ جـون ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۴۸ (UTC)

علی کردان عکس[دچی‌ین]

جناب اون عکسی که فرمایش هاکردی ره حذف هاکردنه. چون اکثر تصاویر مجوز ندارنه، تونّی «وپ:منصفانه» جه استفاده هاکنین و هر ویکی دله اتا عکس ره ونجه بار بی‌یلین. تصویر آدمونی که بمردنه و وشون جه «آزاد» و «مجوزدار» عکس دنی‌یه ره بنشنه وپ:منصفانه جا اکثر ویکی‌ئون دله بار بی‌یشتن. این قانون ره مازرونی ویکی وسّه زنده آدمون سَره هم بتونّی استفاده هاکنین. شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۱۹ ژوئیه ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۳۴ (UTC)

محک جان متشکر. یعنی هر کارور فقط ئه‌تا بار بتونده منصافانه وپ جه استفاده هاکنه؟Mohamadhosein.a (گپ) ‏۲۷ ژوئیه ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۵۴ (UTC)
نا جان؛ محدودیتی ندارنه. منظور اون جمله که عرض هاکردمه این هسته که هر ویکی‌پدیای دله ات‌نفر جه (فی‌المثل کردان جه) فقط اتا عکس تونّی بی‌یلین و هر ویکی دله سیوا-سیوا ونه این کار ره هاکنین. فقط ونه اون ویکی‌پدیایِ معیارون ره بخوندین و رعایت هاکنین. شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۲۷ ژوئیه ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۵۴ (UTC)
خله ممنون از شمه راهنماییMohamadhosein.a (گپ) ‏۲۷ ژوئیه ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۴۵ (UTC)

بی‌خستگی کارورونِ نشون[دچی‌ین]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif ته خسته‌تن بلاره
این نشون ره شمه پیشکش کامبه که بی خستگی و رج-به-رج مازرونی ویکی‌پدیا دله کایری کانّی. شمه تبری تقویمِ نو سالِ عیید موارک. --شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۲۶ ژوئیه ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۰۹ (UTC)
سلام محک جان. خله ممنون از شمه محبت. شمه نو سال هم ماوارک. شمه خانابدون.Mohamadhosein.a (گپ) ‏۲۶ ژوئیه ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۲۶ (UTC)

همکاری[دچی‌ین]

سلام وقتتون بخیر..ممنون میشم راه ارتباطی برای من بزارید تا در مورد ویکی پدیا نویسی ازتون کمک بگیرم..لطفا Armanalaeii (گپ) ‏۱۹ مه ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۴۲ (UTC)

دوست عزیز در تلگرام پیام بدید: @mohamadhosein0a

Mohamadhosein.a (گپ) ‏۲۰ مه ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۲۰ (UTC)

ایجاد مقاله برای افراد ناسرشناس[دچی‌ین]

متاسفانه از شما که کاربر ویکی‌پدیا هستید بعید است این چنین مقالات برای افراد بدون سرشناسی ایجاد کنید. Mardetanha (گپ) ‏۲۸ مه ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۵۳ (UTC)
سلام مرد تنها؛ در این ویکی با مشکلات خاص خودمان مواجهیم که باعث می‌شود راه‌حل‌های خاص خودمان را هم امتحان کنیم. روال گزینش جستجوها در گوگل اجازه نمی‌دهد مقالات ویکی‌پدیای مازندرانی آنچنان که لازم است دیده شوند و این باعث پایین ماندن میزان بازدیدهای این ویکی شده که به تبع آن نمودار مشارکت‌ها به کف چسبیده. کسی دوست ندارد چیزی را ویرایش کند که دیده نخواهد شد. برای همین مجبور شدیم روش‌هایی آزمون و خطا را برای بالا بردن بازدیدهایمان امتحان کنیم. با اجماع اندک کاربران باقی مانده در ویکی تصمیم گرفتیم چند معیار را شل‌تر بگیریم بلکه راهگشا باشد... صد البته که شل گرفتن سرشناسی به معنای نوشتن درباره هر ننه‌قمری نیست ولی دیگر به معتبر بودن منابع برای اثبات سرشناسی هم سه‌پیچ نمی‌کنیم و وجدان خود را داور می‌کنیم که فلانی سرشناسی دارد یا نه.
مقالاتی که محمدحسین گرامی ساخته به هیچ وجه اسپم و بدون سرشناسی نیستند. شاید در جریان باشید که چقدر وبگاه‌های فارسی در موضوع موسیقی به خصوص پاپ ضعیف عمل می‌کنند. مثلاً آهنگ‌های میثم ابراهیمی را خیلی‌ها شنیده‌ایم ولی هیچ تحلیلی درباره‌اش در وب فارسی پیدا نخواهید کرد. درباره خوانندگان و نوازندگان محلی که وضعیت خیلی اسفناک‌تر است. (هیچ وبگاهی خوانندگان معروف مازندران را معرفی نمی‌کند و حتی یک مقاله درباره سبک معروف تک‌دست در گوگل نیست!) این مشکل ناشی از منابع و وب فارسی و سایت‌های ایرانی است که افراد سرشناس/معروف را ارزیابی نمی‌کنند و ازشان چیزی نمی‌نویسند. وگرنه به نظر من اشوان و مسعود صادقلو و معین راهبر و خیلی‌های دیگر اگر به جای جامعه‌ی ضد موسیقی ایران جای دیگری بودند، به راحتی می‌شد سرشناسی‌شان را در وب اثبات کرد.
خلاصه این که ما در ویکی‌پدیای مازندرانی قرار گذاشتیم که افراد معروف را دارای معیار سرشناسی بدانیم. --شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۲۹ مه ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۵۴ (UTC)
ممنونم ولی این چیزی نیست که یک جامعه برای خودش تصمصم بگیرد، معیارهای سرشناسی تقریبا در همه ویکی‌ها یکسان هستند. به نظر ساده ترین کاری که شما میتوانید بکنید اینست که اگر کسی در ویکی فارسی یا انگلیسی مقاله داشت برای او مقاله بسازید. ویکی‌مازندرانی زیر مجموعه بنیاد است و اینگونه نیست که ۲ نفر بتوانند برای آن سیاست تعیین کنند . من از هر دو شما عزیزان میخواهم قوانین را جدی بشمارید و جدی عمل کنید. Mardetanha (گپ) ‏۲۹ مه ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۳۳ (UTC)
Mardetanha: چه کسی گفته ما فقط حق داریم از روی مقالات ویکی‌فا و انگلیسی ترجمه کنیم؟! در مقالاتی که حذف کردید بسیاری دارای سرشناسی هستند و کارتان خیلی زشت است. این صحیح است که من هم بیایم و بدون دانش فارسی تمام مقالات بدون منبع ویکی‌فا را به بهانه سرشناسی حذف کنم؟! در ویکی‌فا هم کم مقاله بدون منبع نداریم و الگوی بی‌منبع در همه ویکی‌ها فت و فراوان است، آن وقت شما آمده‌اید مثلا مقاله شهردار ساری را در ویکی‌مازنی حذف می‌کنید! اگر درباره سرشناسی مقاله‌ای مشکوکید، بایستی مثل هر کاربر دیگری روندش را طی کنید و از حذف مطالب مفید دست بردارید. بخشی از مقالات اخیر که حذف کردید اظهر من الشمس است که سرشناسند. --شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۳۰ مه ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۱۵ (UTC)
پ.ن) مقالاتی که حذف کردید را بررسی کردم و آن‌هایی که منبع داشتند را احیا کردم. وقتی وبگاه معتبری مثل موسیقی ما سرشناسی فرد را تایید کرده، دلیل حذفشان را نمی‌فهمم. ضمناً شهرداران و اعضای شورای شهر بدیهی است که سرشناسی دارند و همین که منبعی پستشان را تایید کند، کافی است. شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۳۰ مه ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۲۹ (UTC)
. گفتم اینجا ویکی‌پدیای شخصی شما نیست، رفتاران را تکرار کنید دسترسی مدیریتی شما را میگیریم. سرشناسی قوانین سراسری است و شما نمی‌توانید برای هرکسی در مازندران یک آهنگ خوانده مقاله بسازید. Mardetanha (گپ) ‏۳۰ مه ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۴۷ (UTC)
اینجا را هم سعی میکنم بیشتر بررسی کنم. امیدوارم که رفتاران را تصحیح کنید و فکر نکنید چون اینجا کاربر ندارد ملک شخصی شماست. شما کاربر خوبی هستید Mardetanha (گپ) ‏۳۰ مه ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)

اپلود تصاویر[دچی‌ین]

استفاده منصفانه وقتی ممکن است که امکان تهیه عکس آزاد مقدور نباشد.اکثر تصاویری که شما اپلود می‌کنید ناقض حق تکثیر هستند Mardetanha (گپ) ‏۳۰ مه ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۵۰ (UTC)
Mardetanha سیاست‌ها و رهنمودهای هر زبانی در ویکی‌پدیا می‌تواند توسط کاربران آن وبگاه در جهت منافع عمومی آن ویکی‌پدیا تغییر کند. جامعه ویکی‌پدیا مازنی هم مثل هر زبان دیگری می‌تواند و می‌بایست بتواند با وضع رهنمودها و حتی سیاست‌های خاص خود، شرایط مشارکت هرچه بهتر کاربران خود را فراهم کند. همانطور که مثلا ویکی‌فا برای راحتی مشارکت کنندگانش قانون وپ:منصفانه را ایجاد کرده، ما هم چنین کرده‌ایم ولی کسی حق ندارد به کاربران هیچ یک از ویکی‌ها بگوید که معیارهای به اجماع رسیده چه و چگونه باید باشند. این تشخیص کاربران هر ویکی است. کما این که خیلی زبان‌ها منصفانه ندارند...
در ثانی شما نمی‌توانید هم شاکی باشید و هم مجری حکم (؟!) اینجا ملک شخصی من نیست ولی گویا شما می‌خواهید حیاط خلوتتان باشد! این که بر سر اختلاف نظر محتوایی یک ویکی‌بد، که حتی خواندن مقالات این ویکی را هم نمی‌داند، از قدرت و اختیاراتش استفاده کند، به جز ارائه مفهوم سوءاستفاده از توانایی‌اش، چیز دیگری نمی‌تواند قلمداد شود. مقالات و حالا تصاویری که حذف کردید حاصل مشارکت کاربر دیگری بوده و من به عنوان یک فرد ثالث در جریان اختلاف شما و او، به درخواست وی وارد بحث شدم و حق دارم به عنوان مدیر این ویکی حاصل داوری خودم را اعمال کنم. این شما هستید که بدون هیچ بحث، تبادل نظر یا حتی خلاصه ویرایش در زمان حذف مطالب مفید حاصل زحمات کاربر دیگری را حذف کردید! --شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۳۰ مه ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۳۲ (UTC)
خیر همچین چیزی نیست قوانین کپی رایت محلی نیست که شما در مازندارن راجع به آنها تصمیم بگیرید. قوانین استفاده شرایط خودش را دارد. من دوباره از روی خیرخواهی از شما خواهش میکنم به این مشکلات رسیدگی کنید اگر نکنید خودم میکنم و برخوردهای لازم را هم انجام میدهم Mardetanha (گپ) ‏۳۰ مه ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۳۹ (UTC)
این شما هستید که باید برای کارهای اخیرتان پاسخگو باشید، نه من. اول که بدون هیچ بحث و حرفی نظرات شخصی خودتان را با زور اعمال کردید و قوانین داخلی ما را بدون ارائه هیچ سند و برهانی می‌خواهید برچیده کنید. بعد هم که به من اتهام زدید که اینجا را ملک شخصیم کردم و با تهدید ارعاب می‌کنید، در حالی که من به عنوان مدیر اینجا دارم به عنوان نظر ثالث قضاوتم را می‌کنم.
اول باید مشخص شود شما شاکی هستید یا مجری حکم؟! در تمام محکمه‌های گیتی اگر کسی شکایتی از وضعیت دارد، نمی‌تواند خودش قاضی و مجری هم باشد. مگر این که ویکی‌مدیا ملک شخصی شما باشد. «این قانونی نیست که خودتان درباره‌اش تصمیم بگیرید» :/ --شمه گِگا: محکگپ بزوئن ‏۳۱ مه ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۲۷ (UTC)
شما اینجا مورد اعتماد بودید که طبق قوانین عمل می‌کنید، شما اینجا نه قاضی هستی و نه چیز دیگری، قوانین منصفانه را اینجا مطالعه کنید، همه تصاویر را خودتان پاک کنید و قوانین را جدی بگیرید. ‏۳۱ مه ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۵۱ (UTC)